وجود 85 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور

دکتر صداقت با بیان اینکه طبق برآوردها 85 هزار نفر در کشور به بیماری ایدز مبتلا هستند ادامه داد: از این تعداد تاکنون 28 هزار بیمار شناسایی شده است.

وی با اشاره به نقش مواد محرک و روانگردان در تغییر موج انتقال بیماری از تزریق مشترک به بی بند و باری های جنسی افزود: تغییر الگوی اعتیاد به سمت مواد جدید و صنعتی که به شیوه های مختلف در حال معرفی و عرضه بین جوانان و به ویژه مصرف آن برای تناسب اندام، افزایش تمرکز، افزایش اعتماد به نفس و افزایش قدرت مذاکره و برقراری ارتباط در بین خانم ها افزایش یافته و به یک باور غلط که اعتیادآور نیست، تبدیل شده است.

وی از دیگر نتایج سو مصرف مواد محرک و روان گردان را کشیده شدن افراد به سمت بی بند و باری جنسی خارج از عرف جامعه دانست و افزود: این مواد قدرت تصمیم گیری فرد را از بین می برد.

وی تن فروشی را از دیگر موارد افزایش ابتلا به بیماری ایدز دانست و گفت: این معضل را که به عنوان یک بحران و نوعی تجارت در دنیا مطرح است تا کنون هیچ جامعه ای نتوانسته به صفر برساند و بر اساس الگوهای ریاضی یکی از مهمترین گروه های مهم جامعه ما این گروه بوده که به علت رفتارهای جنسی خارج از چارچوب خانواده و همسر به این ویروس مبتلا می شوند. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ