بخورید تا آفتاب سوخته نشوید

اين روزها و در آخرين ماه فصل تابستان به سر می بريم و شدت آفتاب بسيار زياد شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، يکی از اصلی ترين مشکلاتی که در تابستان به وجود می آيد آفتاب سوختگی است. اگر شما هم از جمله افرادی هستيد که دوست نداريد از کرم های ضدآفتاب استفاده کنيد بهتر است با کمک تغذيه خودتان از بروز مشکلات پوستی در اين فصل جلوگيری کنيد.
در ادامه برخی از موادی که برای جلوگيری از آفتاب سوختگی بسيار عالی هستند را با هم مرور می کنيم.

سيب زمينی
خوردن سيب زمينی برای افرادی که در رژيم های غذايی برای لاغری به سر می برند اصلا توصيه نمی شود اما اگر پوستتان برای شما مهم است بهتر است تا از اين سبزی استفاده کنيد. اين سبزی کمک می کند تا بتوانيد به راحتی از آفتاب سوختگی جلوگيری کنيد.
اگر دچار اين مشکل شده ايد می توانيد مقداری از سيب زمينی را به صورت ورق های جدا کنيد و سپس آن را در محل آفتاب سوختگی قرار بدهيد. بعد از مدتی دردها و همچنين محل آفتاب سوختگی بهبود می يابد.

چای سبز
چای سبز از جمله نوشيدنی هايی است که بسياری از مردم روزانه از آن استفاده می کنند و اثرات شفابخش بسيار زيادی در دل خودش دارد.
مواد اين چای به صورت لاي های محافظ روی پوست شما قرار می گيرد و از آفتاب سوختگی پوست جلوگيری می کند.
برای درمان اين مشکل نيز می توانيد از چای سبز استفاده کنيد. يک چای ولرم را انتخاب کنيد و صورت خودتان را به کمک آن بشوييد و اين کار را هر دو يا چهار ساعت تکرار کنيد.

انار
اين ميوه بهشتی سرشار از ويتامين های مختلف است و در هيچ موقعی با خوردن آن دچار مشکل نمی شويد و در بيشتر مواقع می تواند به شما کمک کند.
اين ميوه سرشار از آنتی اکسيدان ها است و UVA می تواند از پوست شما در مقابل اشعه های محافظت کند.
خوردن اين ميوه خوشمزه UVB و هر روز می تواند به جلوگيری از آفتاب سوختگی پوست شما کمک بسزايی داشته باشد.

توت فرنگی
توت فرنگی نيز يکی ديگر از ميوه های بسيار خوب برای جلوگيری از آفتاب سوختگی است چرا که دارای مواد عالی و محافظ پوست است.
اين ميوه سرشار از آنتی اکسيدان ها و مواد معدنی مفيد برای پوست است. اگر دچار آفتاب سوختگی شده ايد می توانيد از توت فرنگی برای رفع اين مشکل استفاده کنيد.
شما می توانيد تعدادی توت فرنگی را پودری کنيد و سپس اين پودرها را روی پوست تان بماليد اين کار باعث می شود تا خيلی زود محل های آفتاب سوختگی از بين بروند.