ماهیت انرژی مثبت چیست ؟

انرژی مثبت اساساً همان چیزی است كه در ذهن خود تصوری درست از آن داریم؛ یعنی همان نور- خوبی - محبت- عشق- انفاق- صبر-احسان به همنوع - امیدواری و...
 و به همان اندازه انرژی منفی همان چیزی است كه در ذهن خود تصویری درست از آن نداریم؛ تاریكی و ظلمت ونفرت(كه مهمترین سلاح برای شیطان به شمار می رود) بد جنسی ،شرارت، رذالت ،بی صبری، خود خواهی ،تعصب، نا امیدی و یاس و اندوه .
 هر چیز مثبت ، مثبت خود را جذب می كند و هر چیز منفی ، منفی خود را . نور در جستجوی نور است و ظلمت شیفته ظلمت پس چنانچه ما كاملاً مثبت یا كاملاً منفی بشویم كم كم به سراغ اشخاصی می رویم و جذب می شویم كه مانند خود ما هستند. اما نباید فراموش كرد كه ما خود مثبت و یا منفی را انتخاب می كنیم . صرفاً با تفكر اندیشه های مثبت و بیان مطالب خوب و مثبت قادر می شویم انرژی مثبت را به خود جذب كنیم . زیرا انسان با بیان مطالبی ، قادر است میدان انرژی اطراف بدنش را تحت تأثیر قرار دهد . زیرا قدرتی عظیم در افكار و اندیشه های ما نهفته است و این خود ما هستیم كه محیط اطرافمان را با افكاری كه در ذهن داریم ، می آفرینیم .

 در اطراف کل موجودات هاله ای از انرژی وجود دارد که موجب جذب اشیا و افراد میشود.اشیا قادر به کنترل این هاله و انرژی نیستنددر حالیکه انسان هم می تواندآنرا کنترل کند و هم می تواند با آن بر دیگران اثر گذارد.به همین دلیل است که روانشناسان تأکید دارند همواره مثبت فکر کنید و نسبت به دیگران نیز خوش بین باشید و حتی به شوخی افکار منفی را به یکدیگر منتقل نکنید.

 افكار مثبت یا منفی نتیجه می‌دهند: احساسات مثبت یا منفی ، كه نتیجه می‌دهند: رفتارهای مثبت یا منفی ، و از این نتیجه میشه: واكنش‌های مثبت و منفی محیط در مقابل رفتار ما ، كه در واقع همون نتیجه یا اتفاقاتِ مثبت یا منفی هستند.

 پس اثبات میشه : افكار مثبت = اتفاقاتِ مُثبت! و همینطور افكار منفی = اتفاقات بد!

 تبدیل افكار و خواسته‌ها به اتفاقات، سه مرحله داره:

 1- خواستن: خواستن به مفهوم فكر كردن به خواسته‌ایه نه بیانِ اون. ما با فكر كردن به آرزوها یا ترسها اونها رو طلب می‌كنیم.

 2- پاسخ: در این مرحله كائنات یا هستی با توجه به جهت فكر ما در صدد پاسخ بر میان و طوری شكل می‌گیرن كه ما رو به سمت خواسته هدایت كنن. ما هرگز از چگونگی وقوع این پاسخ باخبر نمی‌شیم.

 3- دریافت: مرحله تحقق خواسته است كه در یك فاصله زمانی قابل قبول بعد از خواستن رخ میده و اولین شواهد اون ظاهر شدن شور و اشتیاق و عشق و انگیزه در فردیه كه خواسته رو با خودش داره و این حس در واقع راهنما و هدایت‌كننده فرد به سمت خواسته‌اشه.

 از همین الان به چیزهایی فكر كنین كه وجود ندارن ، مثلاً عشقی كه می‌خواهین باشه ولی وجود نداره. اطمینان و ایمان داشته باشین كه هستی پاسخی درخور با این خواسته خواهد داد. اگر تنها با اون چیزی كه در ظاهر وجود داره و هستیم نگاه كنیم ، تنها چیزی هم كه نصیبمون میشه همونه در حالی كه می‌تونیم به چیزهایی فكر كنیم كه در انتظارمون هستن و با این فكر اونها رو به سمت خودمون جذب كرده و در یافتنشون سرعت ایجاد كنیم. همینطور باید توجه داشته باشیم كه مهم نیست این خواسته تا چه حد بزرگ و یا عملی باشه.

 در این قسمت نکاتی ارائه شده که با استفاده از آن به راحتی می توانید قدرت مثبت اندیشی را در خود افزایش دهید:

 در مکالمه های درونی فقط از عبارات مثبت استفاده کنید. از لغاتی نظیر: "من میتوانم"، "من قادر هستم"، "چنین چیزی ممکن است"، و "از عهده انجام آن بر می آیم" استفاده کنید.

 همواره شادی، قدرت و موفقیت را در وجود خود زنده نگه دارید.

 از افکار منفی به شدت دوری کنید. با حفظ آرامش، ذهن خود را از منفی گرایی منحرف سازید و آنها را با افکار سازنده و شادی بخش جایگزین سازید.

 در هنگام صحبت کردن با دیگران از لغاتی استفاده کنید که حس احترام، شادی و موفقیت را در آنها زنده کند.

 پیش از اینکه هر یک از پروژه های خود را عملی کنید، نتیجه موفقیت بخش آن را در ذهن خود مجسم کنید، اگر این کار را با تمرکز و ایمان کامل انجام دهید، مطمئناً از نتیجه بدست آمده شگفت زده خواهید شد.

 با افرادی معاشرت کنید که خودشان منشا نیروهای مثبت هستند.

 هنگام نشستن و یا راه رفتن کمر خود را راست نگه دارید، این امر توانایی های ذاتی و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

 پیاده روی کنید، شنا کنید و یا ورزش های دیگری انجام دهید. این امر حس مثبت گرایی را در وجود شما زنده نگه می دارد.