نسخه طب سنتی برای آلرژی پاییزی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، یک پژوهشگر طب سنتی با بیان این مطلب افزود: در هر فصلی از سال بیماری‌هایی در افراد نمایان می‌شود. در فصل بهار بیماری‌هایی با گرما و تری مانند فشار خون، فصل تابستان بیماری با گرمی و خشکی، فصل پاییز بیماری‌های با سردی و خشکی مانند انواع اگزماها، خارش و سرماخوردگی‌ها و در فصل زمستان بیماری‌هایی با سردی و تری سر و کار داریم. در فصل پاییز بیماری‌های پاییزی همچنین با آلرژی تنفسی مانند سرفه، آبریزش بینی و قرمز شدن چشم بروز می‌یابد.

دکتر یعقوب ذلکی قربان‌پور
گفت: انجام حجامت قبل از فرا رسیدن بهار و پاییز، یک درمان قطعی برای آلرژی محسوب می‌شود یعنی نه تنها بیماری را از بین می‌برد بلکه این عارضه بدون هیچ وابستگی به هر دارویی برطرف می‌شود. در واقع در حجامت، اقداماتی برای ریشه‌کن کردن و از بین بردن بیماری‌ها انجام می‌شود.
این پژوهشگر طب سنتی افزود: آلرژی افرادی که سال‌ها از این بیماری رنج می‌برند، با حجامت و بدون استفاده از هیچ داروی شیمیایی بهبود می‌یابد. حجامت یک درمان علامتی است که به جای مصرف اسپری‌ها و کورتون‌ها با عوارض زیادی که دارند، استفاده می‌شود.

ذلکی قربان‌پور گفت: همچنین بهترین کار در فصولی که افراد دچار حساسیت و بیماری می‌شوند، استفاده از بخار آب جوش همراه با قطره‌های اسانس نعناع و یک قاشق عسل است که علاوه بر برطرف کردن علایم آلرژی، سراسر مجرای تنفسی را ضدعفونی می‌کند. با این روش که درمانی طبیعی است و عوارضی ندارد، میکروب‌ها در سیستم تنفسی از بین می‌روند.
وی افزود: بیمارانی که دچار سرفه، سرماخوردگی و آلرژی می‌شوند دو راه برای پیشگیری از این بیماری دارند. یکی این‌که بالاترین نقطه جمجمه خود را پوشیده و گرم نگه داشته و در فصل سرما و هنگامی که از حمام بیرون می‌آیند حتما این نقطه را خشک و بعد از آن گرم نگه دارند.
همچنین کف پاها به ویژه در هنگام بیرون آمدن از حمام باید خشک شده و از جوراب‌های نخی مناسب استفاده شود. با گرم نگه داشتن بالای سر و کف پا از این بیماری و آلرژی پرهیز می‌کنیم و این روش، یک واکسن طبیعی در برابر آلرژی محسوب می‌شود.
ذلکی قربان‌پور یادآور شد: برای جلوگیری از بروز بیماری‌های پاییزی، خوردن یک لیوان آب داغ، یک قاشق عسل خوب و چند قطره آب لیموی طبیعی در صبحگاه و خوردن یک لیوان آب سیب قرمز شیرین در شب یک واکسن بسیار قوی در مقابل بیماری‌های فصلی و آلرژی تنفسی است.
وی افزود: بهترین غذاها در فصل پاییز که سلامتی و انرژی به فرد می‌دهد، آب‌گوشت به ویژه آب‌گوشت سنتی است که فرد را با خوردن آن قوی و سالم نگه می‌دارد.